تبلیغات
شهید کلیپ - روایت سردار باقرزاده از عذرخواهی از "شهید" بواسطه قدرنشناسی...
 
 
 


مرجع آثار شهدا

روایت سردار باقرزاده از عذرخواهی از "شهید" بواسطه قدرنشناسی...

...شهید آمد و گفت: شما در جای گرم و نرم آرامیده‌اید و من در آمبولانس.

آیا این رسم مهمان‌نوازی است؟...

بارها زمزمه آیه «ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا» را شنیده ایم که «مپندارید که شهداء مردگانند بلکه...» و بسیار در مصحف قرآن در وصفشان خوانده‌ایم که «احیاء عند ربهم یرزقون»؛ ولی شاید هنوز باورهامان قوام نیافته و شاید این زنده بودن را صرفا یک توصیف الهی بدانیم... اما عنایت و کرامت شهیدان، خود مظهر آیاتی‌ست جهت زدودن زنگار غفلتها و تردیدها.

خاطره ای که می خوانید، تذکاری ست در جهت:
«... یکی از دوستان ما در خلال کاوش شهدا، پیکر طیبه‌ای را در یکی از کوه‌های اطراف گیلان‌غرب، منطقه شیاکو و کوه های چرمیان پیدا کرده بود. ایشان خودش از اهالی اطراف گیلان‌غرب است و تعریف می‌کرد که:
من این پیکر مطهر شهید را داخل آمبولانس گذاشتم و چون دیر وقت بود، شب هنگام، ساعت تقریباً 12 شب به منزل رفتم و شب را سپری کردم.
پیکر شهید در آمبولانس بود و آمبولانس را جلوی خانه پارک کردم و خوابیدم.
صبح که شد مادرم به من گفت: فلانی شما دیشب شهیدی را با خود آوردی؟ گفتم: بله. گفت: پس چرا شهید را داخل خانه نیاوردی؟ گفتم: مگر چه شده؟ گفت: من دیشب خواب این شهید را دیدم. شهید آمد و گفت: شما در جای گرم و نرم آرامیده‌اید و من در آمبولانس. آیا این رسم مهمان‌نوازی است؟...
مادرم به شدت متأثر شد و به من دستور داد که سریعاً شهید را بیاورم. در فاصله‌ای که رفتم شهید را بیاورم، مادرم بالای اطاق را مهیا کرد و جاجیم و نمد و هرآنچه برای پذیرایی از مهمان داشت، در بالای اطاق پهن کرد و بعد این پیکر طیبه را که کفن شده بود در بالای اطاق قرار داد و دو زانو در مقابل شهید نشست و به مانند یک انسانی که یک فرد کاملاً زنده - کما اینکه شهدا زنده هستند-  با همین حضور و توجه و معرفت شروع به صحبت کردن با شهید کرد و از ایشان عذرخواهی نمود...»
روایت سردار باقرزاده در تاریخ 23/2/81 ( سالروز اربعین حضرت سید الشهداء علیه السلام) از شبکه سوم سیما


[ ] | [ کلمات کلیدی ] : خاطرات سردار باقرزاده-خاطرات زیبای جنگ-پوستر های جذاب از دفاع مقدس-عکس مادر شهدای گمنام-عکس استوخوان های شهید-خاطرات دفاع مقدس-خاطرات عجیب دوران جنگ-
[ مرتبط با ] : خاطرات شهدا
ن : گمنام فاطمی(س)
ت : پنجشنبه 12 مرداد 1391

 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.