تبلیغات
شهید کلیپ - شهید سید مجتبی نواب صفوی،معلم اخلاق
 
 
 


مرجع آثار شهدا

شهید سید مجتبی نواب صفوی،معلم اخلاق

بسم رب الشهدا و الصدیقین

در پایان یکی از جلسات عمومی که در خانه ای واقع در جنوب شهر تهران برگزار شده بود،مردی از اهالی همان محل،خود را به شهید نواب رسانده و پس از بوسیدن و اظهار ارادت سوالی را نیز مطرح كرده بود.

فشار جمعیت به حدی زیاد بود كه بین ان مرد وشهید نواب كه درست روبه روی یكدیگر ایستاده بودند،هیچ فاصله ای وجود نداشت،طوری كه بدن های ان دو به یكدیگر چسبیده بود و در همان حالت با هم صحبت می كردند.

پس از مدتی كه جمعیت كم كم متفرق شدند،نواب همراه دوستانش نشسته بودند كه معلوم شد انگشت پای ایشان مجروح شده و احتیاج به پانسمان دارد.

وقتی همراهانش علت را جویا شدند، مشخص شد همان مرد در تمام مدتی كه ایستاده و با ایشان صحبت می كرده،پایش را روی انگشت پای شهید نواب كه بی كفش بوده قرار داده و به همین دلیل انگشت پای ایشان مجروح شده بود.ایشان نیز طی این مدت هیچ اعتراضی نكرده بود.

شهید نواب صفوی علت این كار را در جواب سوال دوستانش چنین عنوان كرد:«اگر من چیزی به او می گفتم و اعتراض می كردم،این كار باعث خجالت اون مرد می شد و این درست نبود.تحمل این مختصر درد و جراحت برای من اسون تر از تحمل شرمندگی او بود،در حالی كه او با یه دنیا خلوص با من روبوسی كرده و سوال و جواب می كرد.»

منبع :كتاب به یاری خداوند توانا (مجموعه یاران ناب -۵)،به كوشش علی اكبری[ ] | [ کلمات کلیدی ] : شهید سید مجتبی نواب صفوی-
[ مرتبط با ] : خاطرات شهدا
ن : خادم الشهدا
ت : جمعه 27 مرداد 1391

 
 
 
محمد بن حسن عسکری (عج) آخرین امام از امامان دوازده گانه شیعیان است. در ١۵ شعبان سال ٢۵۵ هـ.ق در سامرا به دنیا آمد و تنها فرزند امام حسن عسکری (ع)، یازدهمین امام شعیان ما است. مادر آن حضرت نرجس (نرگس) است که گفته اند از نوادگان قیصر روم بوده است. «مهدی» حُجَت، قائم منتظر، خلف صالح، بقیه الله، صاحب زمان، ولی عصر و امام عصر از لقبهای آن حضرت است.